Obrazy jako przekaźnik ludzkich emocji

Obrazy jako przekaźnik ludzkich emocji

Obrazy są wspaniałym nośnikiem naszych emocji, zarówno Artysta jak i odbiorca mogą widzieć w nim coś zupełnie innego. Na świat patrzymy przez pryzmat własnych doświadczeń, przekonań. Każda twórczość, pomaga nam przejść dalej, poszerzyć swoje pudełko w którym siedzimy. Każdy z nas ma swoje własne, jednak za pomocą wchodzenia w głąb siebie, oraz tego co nas otacza, potrafimy poszerzyć swoją świadomość i dostrzegać to co na pozór jest niewidoczne. Wymaga to otwartości, wejścia w rolę obserwatora, który jest otwarty na wszystko.

Stojąc przed obrazem, mamy czas by oddać się refleksji i próbować zobaczyć co Artysta chciał przekazać/ukazać, oraz czas by oddać się własnym przemyśleniom i zobaczyć co czujemy patrząc na niego, jakie myśli się w nas pojawiają. Może nas skłonić do poczucia wdzięczności, lub stawienia czoła własnym ukrytym cieniom, które potrzebują uwolnienia.

Każdy obraz „mówi”, lub krzyczy to forma fizyczna, która potrafi dotrzeć wgłąb nas i poruszyć odpowiednie miejsca. Ręcznie malowany obraz to nośnik informacji przekazany w formie. Nie ma jednej i właściwej interpretacji żadnego dzieła sztuki, ponieważ każda żyjąca istota ma prawo do odbierania go na swój własny unikalny sposób. Potęga sztuki polega na tym, że potrafi wywoływać określone stany emocjonalne u swoich odbiorców, potrafi przekazać to czego nie da się wyrazić słowami. Choć możemy cieszyć się szerokim zasobem słownictwa, to w porównaniu z uczuciami i emocjami jesteśmy jeszcze daleko.

Autorskie obrazy, które powstały z prawdziwego powołania, potrzeby urzeczywistnienia się są w stanie przelać emocje na swojego odbiorcę. Sztuka Abstrakcyjna, wyrażająca radość i miłość jest w stanie wzbudzić te same lub zbliżone emocje u osoby, która na niego patrzy. Mając tego rodzaju obrazy dookoła siebie częściej, możemy częściej odnotować u siebie dobry nastrój i zmienić swój ogląd na otaczający nas świat. Taki Radosny Obraz pięknie sprawdzi się w domu czy mieszkaniu, które są naszą Oazą.

Kolory, kształty oraz linie użyte przez Artystę, nadają dziełu określony wygląd. Żywe, czułe, słodkawe barwy o ciepłych lub chłodniejszych odcieniach charakteryzują dzieła, przekazujące promienność, zadowolenie, chęć życia, wesołość. Potrafią wprawić w stan zachwytu dniem codziennym. Pastele oraz wszelkie odcienie różu i czerwieni, ( również w połączeniu z czernią) potrafią aktywować w nas miłość, która jest dostępna dla każdej żyjącej istoty.

Sztuka nawiązująca do przyrody, w postaci morskich obrazów, fragmentów Nieba, wszelakiej Fauny i Flory, w których zawierają się odcienie zielonego i niebieskiego to obrazy natury, która jest dla nas balsamem oraz pierwotną formą relaksu i pełnego odprężenia . Kojące obrazy powinny znajdować się w sypialniach, restauracjach, hotelach, salonach Spa, oraz wszystkich miejscach, których celem jest wytworzenie łagodnej aury.

Na sam koniec, muszę wspomnieć o najistotniejszym elemencie całej układanki. Dotyczy on zarówno zakupu sztuki jak i większości dóbr, które nabywamy w swoim życiu. Ważne jest by, kierować się swoim przeczuciem co do danego przedmiotu, jeśli dana rzecz wzbudza w nas poczucie głębokiego czystego pragnienia oznacza to, że jest to zdecydowanie dla nas. Intensywne odczucie zawsze stanowi dla nas drogowskaz i sugeruje, że dana rzecz jest właśnie dla nas, oraz że będziemy się dobrze czuć w jej towarzystwie. Jeśli coś jest dla nas obojętne, lub tego po prostu nie czujemy, dajmy sobie spokój, zaoszczędzimy w ten sposób przestrzeń nie tylko w domu ale i swoim wnętrzu, a tym samym damy szansę komuś dla kogo przedmiot będzie idealnym spełnieniem.

Obrazy jako przekaźnik ludzkich emocji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry