Twoja Sypialnia Twoim Sanktuarium cz. II

Zadbaj O Zmysły

Troszcząc się o wszystkie zmysły, wzniesiesz relaks i sen w swojej sypialni na wyższy poziom. Obdarzeni zostaliśmy zmysłami, po to by korzystać z nich jak najlepiej, czerpać różne doświadczenia. Dlaczego więc nie zadbać o to by było one przyjemne? Zadbaj o dobre samopoczucie w swojej wymarzonej sypialni.

Wzrok – Wybierz pastelowe kolory, przyjemne dla oka. Codziennie rano pościel łóżko, rozłóż ulubiony koc i połóż jakieś ekstra poduchy. Użyj ulubionych świec, powieś na ścianie swoją tablice marzeń, lub inny obraz, który wywołuje w Tobie pozytywne emocje.

Zapach – Zaopatrz się w dyfuzor i kojące olejki, możesz też zakupić kadzidełka o różnych nutach zapachowych. Kadzidełka do wymarzonej sypialni, czy w ogóle mieszkania wybieraj świadomie. Każdy zapach niesie ze sobą coś innego, dlatego należy dokładnie wiedzieć co palić i w jakiej intencji. Kadzidło o zapachu cynamonowym od wieków uznawane jest za przyciągające pieniądze i bogactwo. Zapach jaśminu i piżma, przyciągnie miłość do Waszego życia. Jeśli tak jak ja lubicie oddać się medytacji, pomocne będzie kadzidełko o zapachu sosnowym. W domowym zaciszu wyciszycie i ukoicie umysł. Wszystkie słodkie zapachy dozwolone, przyciągną one dobrą energię do domu i pomogą w realizacji pozytywnych celów. Pamiętaj też by codziennie wietrzyć pomieszczenie.

Słuch – Przed snem puść w tle lekką i kojącą muzykę relaksacyjną. Może to być muzyka chilloutowa, bądź tzw. space music, muzyka ułatwiająca sen o częstotliwości 432 HZ, odgłosy deszczu i tym podobne. Gdy w Twojej sypialni panuje idealna cisza, to wiedz, że masz szczęście. Jeśli brak w Twoim mieszkaniu tego luksusu, zainwestuj w zatyczki do uszu, na początku może być dziwnie, ale z czasem się przyzwyczaisz.

Smak- Trzymaj przy łóżku szklankę wody mineralnej, na wypadek, gdyby zachciało Ci się pić. Możesz też trzymać przy sobie miętowe pastylki, najlepiej zawierające dużą ilość naturalnych składników.

Dotyk – Postaw na naturalne materiały. Ubierz poduszkę w ulubioną poszewkę, która utuli Cię do snu, sprawiając, że Twój policzek poczuje się jak w niebie. Przy łóżku możesz położyć malutki dywanik, by po przebudzeniu postawić na nim stopy, zamiast dotykać zimnej podłogi.

Otocz się pięknem, połóż na komódce lub stoliku nocnym wazon ze świeżymi kwiatami.

Wydziel miejsce w którym będziesz mogła oddać się chociażby kilkuminutowej refleksji, czy medytacji przed snem lub zaraz po. Zarezerwuj miejsce dla kilku kryształów, wielu ludzi wierzy, że wibracje kamieni wchodzą w interakcję z ludzkim polem elektromagnetycznym, poprawiając kondycję ciała i umysłu.

Moje Sypialniane Trio to: Ametyst, Kwarc różowy oraz Czarny Turmalin.

Twoja Sypialnia Twoim Sanktuarium cz. II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę